Як і його знаменитий дід, Джон Гемінґвей вирішив стати письменником. Попри те, що він пишається своїм предком, відповідати його рівню більше не прагне: подорослішавши, він зрозумів, що писати гідно – це вже достатня данина знаменитій родині. В іншому, його творчість це лише його творчість.
Джоне, розкажи, як проходить твій звичайний день.
Щоранку я сідаю писати по три, можливо, чотири години. Я вигулюю собаку, іноді катаюся на велосипеді. Ще я проводжу багато часу зі своєю дружиною Христиною або за читанням.
Щоб не загубити ідеї, які вас відвідали, куди їх документуєте?
Просто записую або запам’ятовую. Якщо в мене немає ідей чи сил писати – я цього не роблю.
Що б ви порадили тим, хто хоче написати свою першу книжку?
Моя порада така: знайди свій стиль і пиши щодня. Всупереч багатьом думкам, ніхто не може навчити тебе писати. Саме письменство допомагає тобі стати кращим.
Чомусь письменники завжди асоціюються із самотністю. Наскільки проявляється це творче самітництво у вас?
Так, письменнику потрібне усамітнення, щоб робити свою роботу. Однак, коли він не пише, то може бути настільки соціальним, наскільки він сам цього хоче.
Коли вам вдається краще писати: у моменти радості чи смутку?
Власне, як на мене, важливий не стільки настрій, як сили. Якщо ти добре відпочив і почуваєшся чудово – рано чи пізно ти почнеш писати.
Які письменники та їхні книжки вплинули на вас, ваш кругозір і становлення?
Тут, я думаю, можна згадати класичних американських письменників: Стейнбек, Фіцджеральд, мій дідусь Ернест Гемінґвей, Гарсія Маркес, Беккет, Буковскі.
Як би ви окреслили головні проблеми сучасної журналістики?
Те, що в ній дуже багато пропаганди. І те, що більшість журналістів у Північній Америці далекі від високих окладів.
Одну зі своїх книг ви присвятили стосункам у вашій родині. Якби у вас була можливість повернутися в часі на один день, щоб зустрітися зі своїм знаменитим предком, як би ви провели цей час?
Думаю, було б кумедно піти з ним на риболовлю чи полювання.
Прочитати одну з недавніх робіт Джона Гемінґвея “Bacchanalia, A Pamplona Story” – роман, що оповідає про групу експатів на фієсті Сан-Фермін – можна на AMAZON.