Творчість Райлі Сейґера – це суперечливий мікс з абсолютної любові та цілковитого обурення. Але, що важливо, байдужим до неї залишитися неможливо.
Для мене книги Сейґера це про небанальні сюжети та неймовірні твісти, а також про нерозділену з автором любов вести історію від імені жіночих персонажів. Сподіваюсь, колись він зрозуміє сам або все ж хтось підкаже, що той мало тямить в жіночій психології. Але наразі варто просто змиритися з алогічною, дратівливою, часом істеричною поведінкою головних героїнь. Загалом цікава історія реабілітує цей жирний мінус.
Тож, якщо ви теж готові закрити на то очі – скористайтесь головоломкою нижче, аби обрати свою першу книгу Райлі Сейґера. А тим часом я дам коротку довідку на кожну з цих книг і підкажу, в якому українському видавництві люблять автора не менше за мене.
«Останні дівчата» (Final Girls, 2017) – перший детектив автора. Він став світовим бестселером та вийшлов друком в 30 країнах. За цю книгу автор отримав премії ITW Thriller Award та Best Hardcover Novel, Goodreads Awards (Best Horror), а права на її екранізацію придбала кіностудія Universal Pictures. В центрі історії – Квінсі Карпентер, що десять років тому єдина вижила під час жахливої різанини в Сосновому котеджі. Раніше схожа доля спіткала ще двох дівчат – Саманту і Лізу. Їх трьох журналісти охрестили «останніми дівчатами». Але, на відміну від інших, Квінсі не пам’ятає що ж з нею трапилося… Через багато років на порозі дому дівчини з’являється Саманта, яка завзято набивається в подруги, а Лізу тим часом знаходять мертвою… Минуле перестає бути просто минулим. І Квінсі таки доведеться з’ясувати, як же їй тоді вдалося вижити і чому саме їй. Та чого вартуватиме ця правда?
«Востаннє, коли я збрехала» (The Last Time I Lied, 2018) – також стала бестселером, відзначена Goodreads Awards (Best Mystery and Thriller), а Amazon Studios планує зняти по ній міні-серіал. Читаючи цю книгу, разом з головною героїнею Еммою ви спробуєте розібратися, що сталося п’ятнадцять років тому у літньому таборі «Соловей». Тоді одного ранку три сусідки Емми пішли з котеджу, щоб ніколи не повернутися… А сама вона всі наступні роки малює гнітючі картини, в яких сховані фігури все тих же трьох дівчат, що зникли.
Lock Every Door (2019) – відзначена Goodreads Awards (Best Mystery and Thriller), RUSA Awards – Adrenaline Award. Книга приводить читача в одну з найтаємничіших будівель Манхеттена – Бартолом’ю. Джулс Ларсен наймають доглядати за квартирою і для неї це стає чудовим шансом розпочати життя з нового аркушу. Все, що вимагають від Джулс, описано в трьох правилах: не приводити гостей, ночувати лише в апартаментах і не турбувати інших мешканців. Однак дівчина порушує деякі з цих правил після того, як її нова подруга Інгрід зникає. Тоді то Джулс і зіштовхується обличчям в обличчя з брудним минулим будинку та його жителів.
Paramount вже взяло цю історію в роботу, запросивши до роботи над майбутнім серіалом Брайана Бакнера (Друзі, Справжня кров), Майкла Шугара (Прихована краса, У центрі уваги), а сам Сейґер займе одне з крісел виконавчого продюсера.
Home Before Dark (2020) – книга відзначена Goodreads Awards (Best Mystery and Thriller) і за придбання прав на екранізацію боролись декілька кінокомпаній ще до її виходу. Перемогу отримала Sony Pictures і залучила до роботи Патріка Брайса (Хтось у вашому домі, Ночівля, Корпоративні тварини), Шона Леві (Дивні дива, Персонаж) та Блер Батлер (Полароід, Хеллфест, Запрошення). Разом вони адаптують для кіноекранів історію Меггі Холт, чия сім’я ось вже двадцять п’ять років володіє вікторіанським маєтком Бейнберрі Холл. І все б нічого, якби Холти не втекли з будинку посеред ночі на третьому тижні проживання там і з тих пір ні не поверталися. У своєму романі батько Меггі описав усі похмурі та містичні події, що відбулися в маєтку. Але Меггі не пам’ятає нічого зі свого дитинства і не вірить жодному слову у романі. Знайти відповіді дівчині вдається лише після смерті батька – коли вона повертається в успадкований маєток та намагається підготувати його на продаж…
Survive the Night (2021) – головна героїня Чарлі погодується розділити дорогу до Огайо разом з Джошем Бакстером. У обох були вагомі причини туди направитися: у дівчини – почуття провини та горе через вбивство найкращої подруги, яка стала третьою жертвою «Вбивці з кампусу»; для Джоша – необхідніть допомогти хворому батькові. Проте вже в дорозі Чарлі починає підозрювати, що ділить машину з тим самим серійним маніяком…
The House Across the Lake (2022) – книгу буде екранізовано для Netflix режисером Полом Фіґом («Мисливці на привидів», «Проста послуга», «Шпигунка», «Училка», «Озброєні та небезпечні»). Це історія про овдовівшу актрису Кейсі Флетчер, яка, тікаючи від преси, переїздить до сімейного будинку біля озера у Вермонті. Свій вільний час вона проводить з біноклем та пляшками алкоголю, спостерігаючи за ідеальним сімейним подружжям – Томом і Кетрін Ройс. Проте одного дня Кетрін раптово зникає, а Кейсі стає одержима бажанням дізнатися, що з нею сталося…
The Only One Left (2023) – сімнадцятирічна Ленора Хоуп відома тим, що у 1929 році жорстоко вбила своїх батьків та сестру. Однак поліція так і не зуміла це довести, а сама дівчина відтоді заперечує свою причетність до тієї кривавої ночі і ніколи більше не переступає порогу Хоупс-Енд – маєтку на схилі скелі, де сталася різанина. В 1983 року медсестра Кіт МакДір приїздить до маєтку, аби доглядати за німою та прикутою до візка Ленорою після того, як її попередниця втекла серед ночі. Одного вечора Ленора робить Кіт спокусливу пропозицію і та починає допомагати старенькій писати про події, що призвели до різанини в сім’ї Хоуп. Але чим більше з’являється подробиць про ту ніч та недавню втечу колеги, тим небезпечнішою здається її сімдесятирічна підопічна…
Нажаль, більшість цих книг ще не переведено на українську. Проте є і приємні новини! Дебютна робота «Останні дівчата» в 2021 році вийшла друком у «Видавництва Старого Лева». Воно ж в 2023-му планує видати другу книгу Сейґера – «Востаннє, коли я збрехала». Інші ж книги можна прочитати мовою оригіналу, придбавши їх, наприклад, на Amazon або Yakaboo.