8-10 вересня у столиці пройшов книжковий фестиваль KyivBookFest. І від моменту, як я переступила поріг заходу, мене не полишала думка, що він про підтримку. І я зараз не про касу, яку зробили відвідувачі фестивалю видавництвам, а про підтримку творчості та любові до читання.
🔹 Мене вразила кількість видавництв, які взяли участь у заході. Про деякі чула, однак вони мало де представлені, тож знайомство моє з ними було поверхневим. Інші ж стали для мене відкриттям. І книжки в них виявились доволі класними.
Наприклад, видавець Олександр Савчук, який привіз з собою багато книг про нашу науку, культуру та мистецтво. Це неймовірно гарні та змістовні видання, які мають бути у бібліотеці кожного українця. Також на стенді цього видавництва я познайомилась з автором Дмитром Антонюком та його новою книгою “Замки і резиденції України, пов’язані із польськими родами”. Дуже гарне видання з купою корисної інформації, фотографій та QR-кодом, скануючи який, ви можете навіть без інтернету мати доступ до зібраної автором інформації. Як на мене, класне подарункове видання (придбати можна напряму у автора).
До речі, чимало присутніх на заході поетів та письменників приймали участь у галузевому форумі, де розповідали про книги та різне навколокнижкове. Тож у відвідувачів була можливість придбати примірник, дізнатись про його створення особисто від автора та ще й підписати – чи не це є щастям книголюба? Єдине, чого не вистачало, – маховика часу Герміони Ґрейнджер, щоб бути на кількох цікавих подіях одночасно.
Також мене зацікавила інша сторона української історії, пов’язана з містичною і міфічною її частиною. Навіть планую видати на цю тему окрему добірку.
🔹 Видавництва привезли з собою багато новинок та книг, які наразі лише на передзамовленні. Зокрема, видавництво “КСД” першим почало продавати книгу Агати Крісті “Вечірка на Гелловін”, яка лягла в основу фільму “Привиди у Венеції”, саме на фестивалі. Офіційно в продаж книга мала поступили лише з 11 вересня. Не менш вражали своїм виглядом відразу дві неймовірно гарно оформлені новинки видавництва “Vivat” з серії “Класика”: “Рівновага” Володимира Винниченка та “Невеличка драма” Валер’яна Підмогильного. Вдалося також поближче роздивитися серію класики від видавництва “РМ”, виконану у патріотичних жовто-блакитних кольорах. Фантастична!
🔹 Крім класики, у продажу на книжковому ярмарку були й сучасні видання про мистецтво, дизайн і стиль життя, комікси, дитяча література.
🔹 На одній з подій галузевого форуму, де брали участь українські видавці, прозвучало, що останні роки росте попит на художню літературу (зокрема, ромкоми та містику, детективи, трилери) і знижується – на нон-фікшн. За доказами далеко ходити не треба – сама налічила багато пропозицій у цих жанрах.
Підсумовуючи: мені дуже сподобалося і я вже чекаю, коли оголосять дати наступного фестивалю. Також хочу подякувати організаторам, що потішили книголюбів своїм заходом, і окремо ЗСУ – це все можливо завдяки вам.