На цю добірку мене надихнуло відвідування KyivBookFest. Можливо тому, що я з шкільних років не досліджувала цю частину нашої історії. А дарма, враховуючи, скільки неймовірних видань на містичну та міфічну теми можна сьогодні знайти.
“Українська демонологія”, Іван Нечуй-Левицький, Володимир Антонович, Володимир Гнатюк
У цьому виданні представлено три класичні погляди на українську демонологію. Книга включає як перекази про русалок, лісовиків та вовкулаків, так і історії про спалення відьом в українських селах.
“Знаки карпатської магії. Таємниця старого Мольфара”, Громовиця Бердник
Авторка не лише поспілкувалася зі справжнім мольфаром Нечаєм, але й доповнила книгу своїми роздумами про карпатське мольфарство як складову світової шаманської традиції. Ілюстрації до книги створила Анастасія Стефурак.
“Український бестіарій”, Мальовій
У цьому артбуці зібрана інформація про різних представників української міфології: мавок, русалок, лісовиків, мар, хухів, скарбників, богинок та інших духів та створінь. Створювали ілюстрації до цієї книги 100+ українських митців зі спілки Мальовій. До речі, у книзі є посилання на соцмережі кожного ілюстратора – зручно, якщо плануєте продовжити знайомство з чиєюсь творчістю.
Серія «Чарівні істоти українського міфу», Дара Корній
У цих книгах авторка розповідає про українські прадавні вірування у зрозумілому і доступному форматі. На її думку, усіх цих давніх міфологічних істот вигадали задля повчання та застереження від згубної поведінки. Щоб зібрати матеріали для цієї серії, авторка витратила понад десять років.